گفت و گوی راتلج برای صنایع فرهنگی

عنوان کتاب: گفت و گوی راتلج برای صنایع فرهنگی(THE ROUTLEDGE COMPANION TO THE
CULTURAL INDUSTRIES)

نویسندگان:

کیت اوکلی (Kate Oakley) استاد سیاست فرهنگی در دانشگاه لیدز است. علایق او در زمینه نیروی کار فرهنگی، شهرها و سیاست ها در سیاست گذاری فرهنگی است.

جاستین اوکانر(Justin O’Connor) استاد ارتباطات و اقتصاد فرهنگی در دانشگاه موناش ملبورن است. او همچنین استاد مدعو در دانشگاه جیائو تونگ شانگهای است و شبکه جهانی اقتصاد فرهنگی را بنیان نهاده است.

Routledge Companion to the Cultural Industries مجموعه‌ای از پژوهش‌های معاصر است که به دنبال تأکید مجدد بر اهمیت تولید و مصرف فرهنگی در برابر الزامات صرفاً اقتصادی «صنایع خلاق» است.

این جلد جامع در 43 فصل که از طیف وسیعی از دیدگاه‌های جغرافیایی و ترتیب یافته استخراج شده‌اند، یک بررسی انتقادی و تجربی از صنایع فرهنگی معاصر ارائه می‌دهد.

طیف وسیعی از صنایع فرهنگی، از بازی‌های ویدیویی گرفته تا گالری‌های هنری، همیشه با تمرکز بر فرهنگی که تولید می‌شود و معنای نمادین و اجتماعی-فرهنگی گسترده‌تر آن، مورد بررسی قرار می‌گیرد. فصول منحصر به فرد ساختار صنعتی آنها، خط مشی حاکم بر آنها، جغرافیای آنها، نیروی کاری که آنها را تولید می کند و معنایی که به مصرف کنندگان و سهام داران یا همراهان، ارائه می دهند را در نظر می گیرند.

این مجموعه همچنین بُعد تاریخی بحث‌های صنعت فرهنگی را بررسی می‌کند و زمینه را برای خوانندگان جدید و همچنین جهت گیری انتقادی را برای کسانی که با این موضوع آشناتر هستند فراهم می‌کند. پرسش‌های مربوط به ساختار صنعت، نیروی کار، مکان یا موقعیت، توسعه بین‌المللی، مصرف و مقررات همگی بر حسب مسیر تاریخی و مسیر بالقوه آینده بررسی می‌شوند.

این مجموعه با ارزیابی چالش‌های کنونی پیش روی صنایع فرهنگی، راهنمای ضروری ایده‌ها، مسائل، مفاهیم و بحث‌های کلیدی را در اختیار دانشجویان و پژوهشگران قرار می‌دهد.

منبع: انجمن علمی اقتصاد فرهنگ و هنر ایران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا