گزارش سمینار آموزشی بلاکچین و NFT و کاربرد آن در اقتصاد هنر

روز یکشنبه 8 خرداد ماه ۱۴۰۱، سمینار آموزشی آشنایی با بلاکچین و  nft و کاربرد آن در اقتصاد هنر، توسط انجمن اقتصاد فرهنگ و هنر ایران در سالن آمفی تئاتر ساختمان توحیدخانه دانشگاه هنر اصفهان جهت آشنایی دانشجویان و اساتید با فناوری های روز و کاربرد آن در هنر، برگزار شد.

 

در ابتدای مراسم دکتر رسول بیدرام، نایب رئیس انجمن، ضمن خوش‌آمدگویی به حضار و سخنرانان، مقدمه ای در خصوص اهمیت صنایع خلاق، از جمله فناوری های روز و ارتباط آن با اقتصاد فرهنگ و هنر بیان کردند و سپس، دکتر رضا نورمحمدی، به تشریح مباحث سمینار پرداختند.

مباحث سمینار در زمینه آشنایی با قراردادهای هوشمند و ساختار NFTها، کاربرد NFTها در اقتصاد هنر و آینده دنیای رمزارزها بود که در ابتدا تکنولوژی بلاکچین و تاریخچه آن و لزوم وجود آن با توجه به نیازهای بشر در این حوزه، مطرح شد و سپس، به بررسی ساختار و چگونگی شکل‌گیری رمزارزها و بعد از آن NFTها و انواع آن، از جمله دسته بندی NFT در صنعت و تجارت و موارد استفاده و بازاریابی آن ها، و چگونگی رفع مسئله مالکیت با استفاده از NFTها، پرداختند.

در ادامه، آقای محمود ناظمی، درباره اهمیت سرمایه‌گذاری در این حوزه مباحثی مطرح نمودند و سپس، جهت تقدیر از سخنران و ارائه کننده محترم، از طرف دانشگاه هنر اصفهان و انجمن اقتصاد فرهنگ و هنر ایران، لوح یادبود به آن ها تقدیم شد.

 

 

در پایان نیز،  با توجه به استقبال شرکت کنندگان از این سمینار، جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد، و سخنران سمینار و ارائه کننده محترم، آقای دکتر رضا نورمحمدی و آقای محمود ناظمی، با شرکت کنندگان درباره پاسخ سوالات به گفت و گو پرداختند.

 

 

 

 

2 دیدگاه دربارهٔ «گزارش سمینار آموزشی بلاکچین و NFT و کاربرد آن در اقتصاد هنر»

  1. ساجده سادات موسوی

    سلام و عرض ادب.
    تشکر از تدارکات شما برای برگزاری این سمینار خوب. دوستان برگزارکننده عرض کردند که پاورپوینت سمینار روی سایت قرار خواهد گرفت اما من موفق نشدم که فایل را در سایت پیدا کنم. ممنون میشم که اطلاع بدهید چطور می‌شود دسترسی پیدا کرد.
    سپاس.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا